Premiera książki „Uroczysko” – relacja ze spotkania

W piątek, 19 listopada w Planecie 11 odbyła się zapowiadana premiera książki „Uroczysko” Aleksandry Dobies z ilustracjami Eweliny Bielak.

Podczas spotkania mieliśmy okazję porozmawiać z autorkami książki oraz ponownie obejrzeć wszystkie ilustracje. Ponadto po raz pierwszy zaprezentowaliśmy słuchowisko, które powstało na podstawie fragmentów „Uroczyska” i nad którym pracowali nasi bibliotekarze – Mira Linga-Cielecka i Mateusz Cwaliński. Zachęcamy do wysłuchania całości.

„Uroczysko” jest już do wypożyczenia w naszych filiach, a niebawem trafi do bibliotek w naszym województwie oraz w kraju.

Nad wydaniem książki Aleksandry Dobies czuwała Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie w ramach projektu „Wsparcie przygotowania i wydania publikacji, spełniających wysokie standardy merytoryczne i redakcyjne, przyczyniające się do rozwoju i promocji kultury Województwa Warmińsko-Mazurskiego”.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków: Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Samorządu Olsztyna oraz Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie.