W środę, 14 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy do Planety 11 (al. Piłsudskiego 38) na kolejne spotkanie z cyklu „Latem wybieram kulturę”. Naszym gościem będzie komik Abelard Giza.
TYM RAZEM TO NIE BĘDZIE STAND-UP, a spotkanie autorskie. Bo komediową twarz Abelarda Gizy zna w Polsce niemal każdy, a być może niewielu wie, że Abelard od jakiegoś czasu spełnia się również literacko. „Otworzyć po mojej śmierci” to zbiór dwudziestu czterech opowiadań: coś na śmiesznie, coś na smutno, a czasem też na: „po co ktoś w ogóle pisze takie rzeczy, do pracy by się wziął, a nie tam jakieś…”.
Jeśli macie ochotę dowiedzieć się, co zeźliło Eltona Johna podczas koncertu na Stadionie Narodowym, komu potrzebne są nogi, albo kim był drugi papież Polak – zapraszamy do lektury i na spotkanie autorskie!
Wspólnie otworzymy najnowszą książkę Abelarda (wbrew tytułowemu dictum – przed jego śmiercią!), ale też pochylimy się nad poprzednią, a także ustalimy, czy popularność bywa męcząca i jak zmienił się świat od czasu, gdy Abelard bywał (a bywał!) w Planecie 11 jako czytelnik.
Prowadzenie: Łukasz Wieliczko
UWAGA! Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.
Wstęp wolny.
Abelard Giza
Polski komik, stand-uper, scenarzysta (m.in. film „Juliusz”, serial „Kryzys”, słuchowisko „Mucha Lena”), autor tekstów komediowych. Od jakiegoś czasu także pisarz. Na swoim koncie ma książki „Otworzyć po mojej śmierci”, „Zagłada i czekoladki” (oraz, wspólnie z Jackiem Stramikiem, „Łapy precz od żartów”).
Twórczo nieustannie płodny i aktywny, wszechstronny. Człowiek renesansu: biorąc pod uwagę jego spełnianie się na różnych polach, na pewno odnalazłby się w tej epoce. A nawet jeśli nie tworzyłby maszyn latających na miarę Leonarda da Vinci lub nie malowałby takich obrazów jak on, mistrzowie Leonard i Abelard, mimo bariery językowej, znaleźliby wspólny język. W najgorszym wypadku połączyłby ich humor. No, a jeśli inteligentny dowcip Abelarda nie bawiłby Leonarda, to znaczyłoby, że coś z tym renesansem jest nie tak.
Cykl spotkań dofinansował Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. Dofinansowanie stanowi formę realizacji Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025.