Olsztyńskie KSIĄŻKOchatki mają już pół roku!

Mija pół roku odkąd Miejska Biblioteka Publiczna przekazała mieszkańcom Olsztyna wyjątkowy prezent. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na terenie miasta zostały postawione dwa drewniane domki z książkami.

Korzystanie ze zbiorów umieszczonych w dwóch książkochatkach (nad Jeziorem Długim i w CRS Ukiel) jest bezpłatne. Książki w nich się znajdujące można zabrać ze sobą do domu, ale także zostawić swoje, które nam już posłużyły, a teraz mogą ucieszyć innych.

Do tej pory Biblioteka przekazała około 800 książek, które z różnych przyczyn zostały wyłączone z zbiorów bibliotecznych. Jednak najważniejszy jest fakt, że to mieszkańcy stale uzupełniają regały książkochatek. Niemniej zależy nam, aby darczyńcy mieli na uwadze stan przekazywanych egzemplarzy. Nikogo przecież nie ucieszą książki zniszczone, z pleśnią lub z zdezaktualizowaną treścią.

Pracownicy MBP regularnie też monitorują chatki, dzięki czemu można zauważyć, że książki systematycznie migrują. Świadczy to o tym, że istnieje realna potrzeba funkcjonowania miejsca, w którym książka dostaje drugie życie.