Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Umowa2 011Pierwszego marca na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku obchodzone jest polskie święto państwowe poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W Planecie 11 przygotowana została wystawka książek dotyczących tematu. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z proponowanymi książkami.

Ponadto w naszych bibliotekach znajdują się m.in  takie pozycje związane z tematem Żołnierzy Wyklętych:

„Dziewczyny wyklęte”, Szymon Nowak >>> TU
„Żołnierze wyklęci: antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku”, Kazimierz Krajewski >>> TU
„Żołnierze wyklęci : przecież to dziecko bandyty!”, Marek A. Koprowski >>> TU
„Żołnierze wyklęci: i znów za kraty”, Marek A. Koprowski >>> TU
„Żołnierze wyklęci: złapali go i dostał czapę”, Marek A. Koprowski >>> TU
I wiele innych książek dotykających tematu Żołnierzy Wyklętych >>> TU

Więcej informacji takich jak geneza święta, bibliografia tematu, szczegóły projektu „Kamienie pamięci” i wiele innych znajdziecie Państwo na stronie IPN Żołnierze Wyklęci.