Nabór na stanowisko: młodszy bibliotekarz

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej
zatrudni pracownika na stanowisku: młodszy bibliotekarz

Warunki zatrudnienia:

• umowa o pracę na czas określony (docelowo na czas nieokreślony),
  • 1 etat.

Obowiązki

• udostępnianie zbiorów czytelnikom w bibliotece i na zewnątrz zgodnie z obowiązującymi regulaminami,
  • przygotowywanie i prowadzenie różnorodnych form pracy z czytelnikami, służących popularyzowaniu literatury i czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych,
  • organizacja i prowadzenie imprez kulturalnych oraz zajęć dla grup zorganizowanych,
  • porządkowanie i opracowywanie zbiorów,
  • współpraca ze szkołami, przedszkolami i innymi instytucjami partnerskimi.

• wykształcenie wyższe, preferowane humanistyczne,
  • zainteresowania literaturą oraz szeroko rozumianą kulturą, mile widziane rozeznanie na rynku wydawniczym,
  • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole,
  • biegła obsługa komputera i swobodne korzystanie z Internetu,
  • umiejętność wystąpień publicznych, zdolności animacyjne,
  • inwencja i pomysłowość,
  • mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi/młodzieżą,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.

Wymagane dokumenty:

Przed złożeniem dokumentacji prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dla kandydata na stanowisko, dotyczącą danych osobowych:   KLAUZULA  (klik)

• kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (do pobrania: DOCPDF) – należy przesłać skan oryginału podpisanego czytelnie,
  • list motywacyjny (skan oryginału podpisanego czytelnie).

Uwaga! Prosimy o nieskładanie dokumentów innych niż wymagane.

Termin i miejsce składania ofert:

Osoby zainteresowane prosimy o złożenie dokumentów aplikacyjnych. W obecnie trwającym stanie zagrożenia epidemicznego możliwe jest jedynie przesłanie ich na adres e-mail:  (dokumenty kandydata muszą być załącznikami do wiadomości w jednym z dwóch dopuszczalnych formatów: pdf, doc/docx). Dokumenty przyniesione do siedziby MBP lub wysłane pocztą nie będą rozpatrzone i zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych zostaną zniszczone w niszczarce mechanicznej.

w terminie do 8 czerwca 2022r., do godz. 15.00

Komisja rekrutacyjna zastrzega sobie prawo do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną wybranych kandydatów, których wyłoni na podstawie analizy dokumentów aplikacyjnych. Wybrane osoby poinformujemy o terminie rozmowy kwalifikacyjnej telefonicznie.