Mateusz Cwaliński uhonorowany Laurem „Najlepszy z Najlepszych”

Z wielką radością informujemy, że nasz kolega, Mateusz Cwaliński, który na co dzień pracuje w Multicentrum (filii MBP), został uhonorowany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Laurem „Najlepszy z Najlepszych” w kategorii Kultura.

Mateusz Cwaliński jest twórcą, którego działalność na polu kulturalnym nie tylko wpłynęła znacząco na kształtowanie lokalnej sceny artystycznej, lecz także stanowiła istotny wkład w ubogacanie muzycznego krajobrazu naszego województwa. Jako lider Kwintetu Żywioły, prezentuje niezwykłą kreatywność w tworzeniu autorskich kompozycji muzycznych. W jego utworach akordeon harmonijnie łączy się z innymi instrumentami w spójną całość, co finalnie owocuje żywą, pełną emocji muzyką, entuzjastycznie przyjmowaną przez publiczność.

Mateusz regularnie współpracuje z różnymi instytucjami kultury oraz innymi artystami. Wielokrotnie przygotowywał programy artystyczne nawiązujące do literatury, m.in. skomponował muzykę do wierszy olsztyńskich literatów w ramach festiwalu literatury „Atlantyda Północy”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Ponadto odpowiadał za oprawę muzyczną do spektaklu „Wagony, wagony” w reż. Andrzeja Bartnikowskiego oraz sztuki „Czyż nie dobija się koni?” w reż. Joanny Drozdy, przygotował także ścieżkę dźwiękową do filmu „Ta, którą kocham” w reż. Pawła Hejbudzkiego.

Mateusz Cwaliński nie tylko dostarcza odbiorcom niezapomnianych wrażeń estetycznych, lecz także angażuje się w szereg działań społecznych, mających na celu promocję kultury i sztuki wśród mieszkańców Olsztyna i regionu. Cieszymy się, że jego pasja, zaangażowanie i twórcza energia stanowią inspirację dla innych, tworząc tym samym silny fundament dla rozwoju kulturalnego naszego województwa.

Mateuszu, serdeczne gratulacje!