Literacka Topografia Miasta. Spotkanie autorskie z Tomaszem Białkowskim

Literatura wychodzi na ulice, schodząc z piedestału kultury wysokiej staje się otwarta na każdego użytkownika realnej przestrzeni miasta. Spogląda z pomników, patronuje instytucjom, zdobi budynki. Nie możemy jednak zapomnieć również o przestrzeni, która uobecnia się literacko. Czy topografia miejsca determinuje twórcze wybory pisarza? O kulturowej tożsamości miasta jako przestrzeni oddziałującej na proces kreacji artystycznej porozmawiamy z regionalnymi twórcami w cyklu spotkań pt. „Literacka Topografia Miasta” w Pracowni Literackiej (ul. Rodziewiczówny 3).

Tomasz Białkowski
ZŁO JAKO WYZWANIE. ZŁO JAKO CODZIENNOŚĆ

spotkanie autorskie: 16 października 2018 (wtorek), godz. 17.00
Pracownia Literacka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie
ul. Rodziewiczówny 3

prowadzenie: Robert Lesiński

O AUTORZE:
Tomasz Białkowski – debiutował w 2002 roku zbiorem opowiadań. Dotychczas opublikował dwanaście książek i sztukę teatralną. Konsekwentnie umieszcza fabuły swoich powieści na terenie Warmii i Mazur ze szczególnym uwzględnieniem Olsztyna. Tworzy powieści psychologiczne oraz serie kryminalne. Za te pierwsze został uhonorowany dwukrotnie Literacką Nagrodą Warmii i Mazur „Wawrzyn” oraz Nagrodą Prezydenta Olsztyna. Trzykrotnie otrzymywał Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego pisarskie CV zawiera również Doroczną Nagrodę Marszałka w dziedzinie kultury. We wrześniu tego roku w Berlinie ukazało się tłumaczenie jego „olsztyńskiego” thrillera pt. „Maulbeerbaum. Ein Masurenkrimi”. Pisarz mieszka w Olsztynie.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.
Dofinansowane ze środków Samorządu Olsztyna.