Festiwal Literatury – Atlantyda Północy III | fotorelacja

III edycja Festiwalu Literatury – Atlantyda Północy odbyła się w Olsztynie w dniach 18-29 czerwca 2024 r.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Fundacja Borussia oraz Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego.

18.06.2024 | Rodzinna Europa Czesława Miłosza i Atlantyda Północy Borussii; na scenie: Krzysztof Czyżewski, współtwórca Fundacji „Pogranicze” z Sejn oraz Kazimierz Brakoniecki, współzałożyciel olsztyńskiej „Borussii”, twórca idei „Atlantydy Północy”
Dom Mendelsohna | Borussia Olsztyn

19.06.2024 | Wystawa „Echa Warmii: Abstrakcyjne Refleksje” – efekt artystycznej współpracy fotografa Arka Stankiewicza oraz malarza Bartka Świąteckiego
Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie

22.06.2024 | Familijna gra terenowa: Opowieści znad Łyny
Biblioteka Abecadło
Gość specjalny: Teatr Vaška z Torunia

Wydarzenie organizowane w ramach zadania publicznego „Opowieści znad Łyny- śladami Marii Zientary-Malewskiej”, realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Gminy Olsztyn.
Nagrody za udział w grze ufundowane przez Fundusz Promocji Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.

24.06.2024 | spotkanie autorskie z Grzegorzem Januszewiczem, promującym album „Olsztyn 4 pory roku w mieście Mikołaja Kopernika”
Urząd Miasta Olsztyna

29.06.2024 | Kiermasz wydawnictw regionalnych; prezentacja książek historycznych o tematyce regionalnej (wśród wydawców: Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego, Towarzystwo Naukowe im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia”) oraz projekcja filmu „Dolina Issy” w reż. Tadeusza Konwickiego według powieści Czesława Miłosza; wprowadzenie: Artur Sobiela
Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie

Zdjęcia z projekcji filmowej pochodzą z Instytutu Północnego im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie.