Festiwal Literatury – Atlantyda Północy II | fotorelacja

Galeria Sztuki BWA Olsztyn, Wernisaż wystawy „Drugie życie Atlantydy Północy” | kurator wystawy: Kazimierz Brakoniecki

• fot. Galeria Sztuki BWA

Planty Miejskie, „Konstelacja odkrywców marzeń. Ty też możesz być Kopernikiem!” – familijna gra miejska

Galeria Dobro | MOK Olsztyn, Wystawa „Słowa dla przyjezdnych i tutejszych”, kuratorka wystawy: Mira Linga-Cielecka

• fot. MOK Olsztyn

Czas opowieści. Spacer z przewodnikiem Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie, Krzysztofem Ciesińskim ulicami Starego Miasta

BORUSSIA Olsztyn, Galeria Jednego Wiersza. Synestezja – koncert kwintetu Żywioły. Podczas koncertu zostały zaprezentowane utwory muzyczne w korelacji z dziełami literatów, których twórczość gościła przez ostatnie lata w Galerii Jednego Wiersza.

Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie: Projekcja filmu „Warmia i Mazury” (1947) oraz prelekcja Artura Sobieli prezentująca regionalne druki i wydawnictwa z okresu wczesnopowojennego – plan Olsztyna z 1946 roku oraz przewodnik „Mazury i Warmia” autorstwa Jana Grabowskiego z 1948 roku.

Borussia Olsztyn ǀ Dom Mendelsohna – Wieczór „Geopoetyka, czyli poetycka metafizyka krajobrazu”. Performance poetycki – Borussianie czytają Brakonieckiego. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotograficzna Jacka Sztorca „Wnętrza krajobrazu”.

fot. Borussia Olsztyn

Borussia Olsztyn ǀ Dom Mendelsohna – Barczewo poetyckie – spacer tematyczny z Kazimierzem Brakonieckim

• fot. Urszula Kosińska

Zadanie publiczne finansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Samorządu Olsztyna.
Nagrody za udział w grze pt. „Konstelacja odkrywców marzeń” ufundowane przez Fundusz Promocji Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.

Partnerzy: Galeria Sztuki BWA, Fundacja Borussia, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa Borussia, Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie