Familijna gra terenowa | Opowieści znad Łyny – śladami Marii Zientary-Malewskiej

Za górami, za lasami nad brzegiem Łyny, przytulona do Starego Miasta na niewielkim wzgórzu stoi Katedra św. Jakuba – patrona Olsztyna. U jej ceglanych murów, pośród soczystej zieleni położona jest niewielka polana. To właśnie tam, w pierwszą sobotę wakacji mieszkańcy będą mogli się spotkać, aby wspólnie przywitać rozpoczynające się lato.

Bilet na familijną grę terenową będzie można odebrać na stacji nieopodal Przedszkola Miejskiego nr 6 (obok muralu „Atlantyda Północy” autorstwa Bartka Świąteckiego). Następnie należy odwiedzić kolejne stacje zlokalizowane na trasie bajkowej wędrówki. Na każdej z nich na uczestników czekać będą niesamowite przygody. Nie zapomnijcie jednak o pieczątkach! Jeśli uda się Wam skompletować wszystkie, Wasza walizka zapełni się wspaniałymi wspomnieniami i drobnymi pamiątkami z tej pięknej podróży.

W programie: gry i zabawy, animacje, warsztaty plastyczne.

DODATKOWA ATRAKCJA:

• godz. 12.30 – spektakl „Tygrys Pietrek” w wykonaniu Teatru Vaška z Torunia

O spektaklu:

Tygrys Pietrek to opowieść o małym Tygrysku, który wszystkiego się lęka.
Za brak odwagi zostaje srogo ukarany: Odważne Tygrysy pozbawiają go pasków. Zrozpaczony Tygrysek udaje się w podróż, by kupić odwagę. Próbuje ją uzyskać od Żołnierzy, Indian, Kowbojów.
Gdy powraca z nieudanej wyprawy po odwagę, okazuje się, że jego Mama zachorowała. Nie zważając na burzę, ulewę, ciemność i pioruny mały Tygrysek udaje się w niebezpieczną podróż przez góry, by wezwać lekarza. Ten, wymagający wielkiej odwagi, czyn zostaje nagrodzony – Tygrysek odzyskuje paski.
Pietrek nauczył się, że łatwo być odważnym, gdy myśli się o innych a nie o sobie.

O Teatrze:

Teatr VAŠKA nawiązuje do tradycji dawnych wędrownych lalkarzy, którzy przemieszczali się z miejsca na miejsce i grali bawiąc i wzruszając publiczność. Ustawiali parawan na placach, lub w salach i swymi lalkami przedstawiali postaci, zdarzenia, prawdziwe historie.
Teatr VASKA to niewyczerpane źródło radości i pierwszych przeżyć teatralnych dla każdego dziecka. Przez dwadzieścia pięć lat istnienia zagrali kilka tysięcy  przedstawień. Za każdym razem doświadczając akceptacji i uznania ze strony niełatwej, najmłodszej publiczności.
Są niczym dawni wędrowni lalkarze, przemierzający kraj od podwórka do podwórka i niosący rozrywkę wszędzie tam gdzie Teatru nie ma.

Do zobaczenia na trasie!

*UWAGA! W przypadku deszczu gra zostanie przeniesiona do Biblioteki Abecadło (al. Piłsudskiego 16).

Wydarzenie organizowane w ramach zadania publicznego „Opowieści znad Łyny- śladami Marii Zientary-Malewskiej”, realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Partnerem wydarzenia jest Przedszkole Miejskie nr 6 w Olsztynie.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Gminy Olsztyn.
Nagrody za udział w grze ufundowane przez Fundusz Promocji Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.