Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W związku z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zachęcamy do wykonania w zaciszu domowym kotylionów, aby w symboliczny sposób upamiętnić ten wyjątkowy dzień.

Ponadto przypominamy, że na naszych bibliotecznych kanałach YouTube znajdziecie materiały archiwalne o tematyce patriotycznej. Zapraszamy do oglądania i wspólnej zabawy.

• „Orzeł Biały” – film instruktażowy demonstrujący uproszczony sposób przedstawienia orła znanego z Godła Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki wykorzystaniu prostych figur geometrycznych dzieci nauczą się rysować wizerunek białego orła w koronie. Przedstawione zostały proste rozwiązania pomagające zachować proporcje i pozę orła. Materiał przygotowany przez pracowników Multicentrum.
  • Głośne czytanie bajki „Myszka Patriotka” – Elżbieta Muż, kierownik filii nr 9, czyta bajkę własnego autorstwa, nawiązującą w swej treści do tematyki patriotycznej.
  • Jak zrobić flagę z patyczków po lodach | instrukcja pracowników Abecadła
  • Jak zrobić biało-czerwony wiatraczek | instrukcja krok po kroku
  • Interaktywne zabawy: „biało-czerwone flagi”, „dobble”, „memory”, puzzle | gry przygotowane przez pracowników Abecadła