Czytanie zbliża w bibliotece na Nagórkach

Zapowiadając świętowanie Dni Literatury Dziecięcej w naszych bibliotekach, nie rzucaliśmy słów na wiatr. Załoga filii bibliotecznej nr 5 (ul. Orłowicza 27) dowiodła, że czytanie zbliża i potrafi zjednoczyć niemałe grono miłośników książki w każdym wieku. Przed południem 6 czerwca w bibliotecznym ogródku na olsztyńskich Nagórkach czytaliśmy z ponad 400 przedszkolakami!

Nasza koleżanka Ola przeczytała dzieciom pomyloną bajkę z udziałem kukiełek (za kulisami Pani Ania), a o ruch, animację i taneczne szaleństwo zadbały wspaniałe animatorki, Małgorzata Gut i Magdalena Jarońska-Gacioch.

Przedszkolaki i nasza drogie koleżanki z biblioteki nr 5, było cudownie! Dziękujemy dyrekcji okolicznych przedszkoli za chęć i zaangażowanie się w tę wyjątkową inicjatywę promocji czytelnictwa.