Czytanie performatywne „Wagony, wagony” | PREMIERA

Pierwsze dni stycznia to zazwyczaj czas nadziei, marzeń i planów, ale też refleksji i podsumowań. Miniony rok uświadomił nam, jak bardzo cenny jest pokój, bezpieczeństwo oraz wiara, że jasność zwycięży nad ciemnością. Nie możemy jednak zapomnieć, że tuż obok nas zło panoszy się i przemocą wdziera się w codzienność zwykłych ludzi, takich jak my. Nie chcemy milczeć i odwracać wzroku od tego, co niewygodne, stąd też zapraszamy na czytanie performatywne tekstu „Wagony, wagony”. Wydarzenie odbędzie się 12 stycznia o godz. 18.00 w Domu Mendelsohna w Olsztynie (ul. Zyndrama z Maszkowic 2).

Wyjątkową przestrzeń Centrum Dialogu Międzykulturowego BORUSSIA wypełni sztuka autorstwa Łukasza Staniszewskiego w interpretacji aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego.

• Wystąpią: Adam Hajduczenia, Jakub Ignasiak, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Sylwia Wiensko
  • Oprawa muzyczna: Mateusz Cwaliński

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna
Współorganizatorzy : Olsztyński Teatr Lalek, Centrum Dialogu Międzykulturowego BORUSSIA, Instytut Północny im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie
Partner wydarzenia: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Łukasz Staniszewski – ur. 1975 w Olsztynie, przez lata zawodowo związany z olsztyńskimi stacjami radiowymi. Jest pisarzem, dramaturgiem i twórcą scenariuszy słuchowisk radiowych. Za swoją twórczość otrzymał liczne nagrody na ogólnopolskich konkursach literackich. Został też doceniony jako dramaturg i autor słuchowisk. Otrzymał nagrody m.in.: III miejsce w konkursie Teatru Polskiego Radia za słuchowisko pod nazwą „Znajdź historie/ę” pt. „Siłacze” oraz dwukrotnie w roku 2019 i 2021 na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za teksty słuchowisk. W marcu 2020 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się jego debiutancka książka „Małe Grozy”.