„Atlantyda Północy” – nowy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej

W tym tygodniu Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła prace nad kolejnym projektem.

W centrum miasta, na jednej ze ścian Miejskiego Przedszkola nr 6 w Olsztynie powstaje właśnie mural „Atlantyda Północy” autorstwa znanego i utytułowanego olsztyńskiego artysty, Bartosza Świąteckiego. Zamysłem MBP jest nie tylko wprowadzenie sztuki wizualnej do olsztyńskiej przestrzeni. Mural ma konkretny przekaz literacki – będzie nawiązywał do twórczości jednego z najwybitniejszych poetów Olsztyna, Kazimierza Brakonieckiego.

Projekt „Atlantyda Północy” jest realizowany przez Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół MBP w Olsztynie.Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Olsztyn, z wkładem finansowym firmy REMONDIS WARMIA-MAZURY.