Anna Kańtoch w Planecie 11!

Latem wybieram kulturę to cykl letnich spotkań z kulturą w Planecie 11 (al. Piłsudskiego 38), mających stanowić kulturalne, wartościowe społecznie ożywienie po długim czasie covidowego lockdownu, a także wolną od nałogów alternatywę spędzania wolnego czasu.

Zapraszamy wszystkich na rozpoczynające cykl spotkanie, na którym będziemy gościć Annę Kańtoch. Wydarzenie odbędzie się 20 lipca (środa) o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

Anna Kańtoch jako pisarka skutecznie odnalazła się w dwóch gatunkach. Zaczynała jako twórczyni powieści i opowiadań fantastycznych (pięciokrotnie otrzymała prestiżową Nagrodę im. Janusza A. Zajdla), by w ostatnich latach z powodzeniem zająć się literaturą kryminalną (w tej dziedzinie również doceniona przez krytyków – w 2021 roku uhonorowana Nagrodą Wielkiego Kalibru).

W swoich powieściach kryminalnych, napisanych świetnym językiem, potrafi budować niezwykły, niespieszny a wciągający mikroklimat. Cyklem „Łaska”, „Wiara” i „Pokuta” szybko wskoczyła do krajowej czołówki „kryminalistów”. Trylogia „Wiosna zaginionych”, „Lato utraconych”, „Jesień zapomnianych”, której bohaterką uczyniła emerytowaną policjantkę Krystynę Lesińską, ugruntowała jej czołową pozycję na kryminalnym rynku.

Jakie są różnice między gatunkami? Kto może być mordercą, a kto nadaje się na detektywa? Czy covidowy lockdown sprzyja pisaniu i szukaniu inspiracji? Na te i inne pytania odpowie podczas spotkania w Planecie 11.

Projekt dofinansowano ze środków Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.