AKWARELA: wystawa prac Zbigniewa Piotra Krajewskiego

Biblioteka Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38) zaprasza 3 lutego (czwartek) o godz. 17.30 na wernisaż wystawy prac Zbigniewa Piotra Krajewskiego.

Wystawę będzie można oglądać do końca lutego.
Zapraszamy!

Zbigniew Piotr Krajewski o sobie:

Jestem olsztynianinem, tu mieszkam i pracuję. Ukończyłem studia na wydziale Architektury i Wzornictwa Przemysłowego na kierunku Architektura Wnętrz w 1989r. w gdańskiej PWSSP (obecnie ASP). Po studiach pracowałem w kilku pracowniach i biurach w Gdańsku, Sopocie i Gdyni, gdzie nabywałem doświadczenia pracując jako architekt wnętrz.

Grafika jest ilustracją do treści.

Zainteresowanie akwarelą pojawiło się u mnie pełniej po zakończeniu studiów i rozwija do dnia dzisiejszego. Uczę się akwareli za każdym razem, gdy zasiadam do malowania i otwieram pudełka z farbami. Po wielu zmaganiach uznałem tę technikę pomimo jej pozornej, zewnętrznej prostoty jako złożoną i wymagającą. Akwarela z trudem toleruje błędy i brak planowania w działaniu. Niechętnie zdradza swoje sekrety, jest wrażliwa, kapryśna a często nieprzewidywalna. Uczę się akwareli i…ona uczy również mnie.

O pracach i wystawie:
Grafika jest ilustracją do treści.

Obecna wystawa jest moją pierwszą, otwartą ekspozycją, a prezentowane prace stanowią przekrój tematyczny od początku mojej drogi zawodowej. Początkowo zajmowałem się głównie pejzażem miejskim, by stopniowo przejść do martwej natury, pejzażu, kompozycji kwiatów i abstrakcji. Oprócz czystej akwareli stosuję również techniki mieszane, używając gwaszu, kredek akwarelowych i suchych pasteli.

Wybrane na wystawę prace akwarelowe uzupełniłem o akwarelowe szkice wstępne oraz rysunki wykonane ołówkiem, co częściowo opisuje proces dochodzenia do efektu końcowego.