Absurd nie czytać! | Noc Bibliotek 2023

Nie czytać, nie dyskutować, nie spotykać się, nie oglądać? Absurd, przecież po to są biblioteki! Niekiedy czynne nawet nocą…
Przyjdźcie do nas w sobotę, 7 października na Noc Bibliotek.

Filia nr 5
ul. Orłowicza 27
tel. 89 542 79 59

• godz. 18.00-21.00 – zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat na jedyną w swoim rodzaju Noc Bibliotek. Będziecie mieli okazję sprawdzić, jakie tajemnice kryje biblioteka po zmroku. W planie: gry, zabawy, teatrzyk kamishibai, projekcja filmu, przekąski i napoje.
    UWAGA! Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu się na wydarzenie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dane dzieci (imię, nazwisko, wiek, nr telefonu i dane opiekuna) prosimy przesyłać na e-mail: . O możliwości uczestnictwa dziecka w Nocy Bibliotek poinformujemy w mailu zwrotnym.

Planeta 11
al. Piłsudskiego 38
tel. 89 535 44 88

• godz. 20.00 – Spotkanie z Miłoszem Szymańskim, czyli podróżniczy stand-up „Może i ty masz rodzinę w Brazylii?”
    Zapraszamy na wyjątkową opowieść o podróży Miłosza Szymańskiego do Brazylii i o poszukiwaniu polskich śladów (warto wiedzieć, że Polonia jest tam już obecna od sześciu pokoleń).
    Nie będzie to typowe spotkanie podróżnicze tylko soczysty stand-up. (Ci, co byli już u nas na spotkaniu z Panem Miłoszem w sierpniu 2023 [LINK], wiedzą, że będzie czasem śmiesznie, czasem rubasznie, ale zawsze ciekawie!)
    Zachęcamy do przyjścia! Charyzma naszego gościa sprawia, że nawet podczas trzygodzinnego spotkania nie sposób się nudzić.
    UWAGA! Mogą pojawić się niecenzuralne słowa. ;)
    Wstęp wolny!

Miłosz Szymański – urodzony w 1988 roku w Poznaniu – mechanik okrętowy, były analityk Ośrodka Studiów Wschodnich, włóczęga, historyk-amator, prowadzi podcasty o tematyce podróżniczo-historycznej.
    Twórca podcastów “Za rubieżą” i “Lekcja historii” (ponad 10 mln odsłuchów), autor książki “Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii”.