Spotkanie z Joanną Jax, autorką popularnych sag historycznych

W poniedziałek, 21 października o godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie z Joanną Jax, które odbędzie się
w Filii nr 13 (ul. Sikiryckiego 9). Wstęp wolny.

Nie zwalniamy tempa! Jesienią zapraszamy na kolejne spotkania autorskie. Według rankingu Biblioteki Narodowej Joanna Jax  jest w czołówce najpoczytniejszych polskich pisarek. Także rankingi wypożyczeń Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie pokazują, że jej książki są rozchwytywane. Serca czytelników podbiła sagami rodzinnymi, a wśród nich jest to m.in. cykl „Zemsta i przebaczenie” czy „Duchy minionych lat”. W najnowszej powieści „Zdradzie pod czerwoną gwiazdą”, będącej kontynuacją „Miłości pod czerwoną gwiazdą”, pisarka przenosi czytelników do stalinowskiej Rosji.

Pisze nie tylko dla dorosłych. We wrześniu ukazała się jej książka dla najmłodszych czytelników. „Ferajna ze szkolnej ławki. Wehikuł czasu”, gdzie tworzy opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu i dzieciństwie.

Prowadzenie: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz.

O autorce:

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – olsztynianka, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką, jest wolontariuszką Fundacji dla Rodaka, wspierającej Polaków na Wschodzie. Zadebiutowała w 2014 roku doskonale przyjętym Dziedzictwem von Becków. Od tego czasu wydała prawie czterdzieści bestsellerowych powieści, a czytelnicy pokochali je za doskonale odmalowane tło historyczne, wielowymiarowych bohaterów i dynamiczne fabuły. Mistrzyni sag rodzinnych, świetnie odnajduje się również w innych gatunkach, wplatając ich elementy do swoich powieści. Wielokrotnie nominowana w plebiscycie portalu Lubimy Czytać na najlepszą książkę roku, laureatka Wawrzynu — Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016.

Wydarzenie organizowane w ramach zadania publicznego „Opowieści znad Łyny- śladami Marii Zientary-Malewskiej”, realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Gminy Olsztyn.