Spotkanie autorskie dla dzieci z pisarką Małgorzatą Prządką

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Małgorzatą Prządką, autorką książki dla dzieci „Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane”. We wtorek, 8 października pisarka odwiedzi aż dwie nasze biblioteki:
• godz. 10.00 – biblioteka Abecadło (ul. Piłsudskiego 16);
• godz. 12.30 – biblioteka na Pieczewie, filia nr 13 (ul. Sikiryckiego 9).

UWAGA! Na wydarzeniu będzie możliwość zakupu książki z autografem autorki.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy!

O książce:

Dziewięcioletnia Mia od kilku tygodni leży w szpitalu i nic nie zapowiada szybkiego powrotu do domu. Pewnej nocy odwiedza ją ukochany kotek Pesto i namawia do ucieczki z przygnębiającej placówki. Bohaterowie wyruszają w podróż po bajkowej krainie. W trakcie tej wyprawy przeżywają niezwykłe przygody, spotykają fantastyczne stwory i z pomocą nowo poznanych przyjaciół stawiają czoło niebezpieczeństwom.
„Mia, kot Pesto i ucieczka w nieznane” to barwna historia o wyprawie do niesamowitych miejsc rodem ze snu. To też opowieść o pokonywaniu własnych lęków i odkrywaniu w sobie odwagi, którą ma każdy z nas – nawet jeśli jest głęboko ukryta.

Od autorki:

Nazywam się Małgosia Prządka. Jestem absolwentką Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Już na ostatnim roku studiów zaczęłam pracę w biurze tłumaczeń, w którym spełniałam się jako tłumacz i korektor. Po dwóch latach poczułam, że bardziej od przekładu interesuje mnie kreatywne pisanie i przelewanie własnych historii na papier, dlatego zaczęłam ubiegać się o bardziej twórcze stanowisko.
Dostałam pracę jako Narrative Designer w studiu gier i od ponad pięciu lat udzielam się przy różnych projektach narracyjnych
W wolnym czasie publikuję krótkie opowiadania na platformie Reddit pod pseudonimem gosha_to93. Najpopularniejsze z nich zyskało przychylność 10 000 użytkowników, co było dla mnie miłym wyróżnieniem.
Powieść „Mia, Kot Pesto i ucieczka w nieznane” jest moim debiutem literackim.