„Rzeka dzieciństwa” – spotkanie z Andrzejem Stasiukiem

Zapraszamy na spotkanie z pisarzem Andrzejem Stasiukiem, które otwiera dziewiąty Festiwal Mendelsohna.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 28 września o godz. 17.00 w Domu Mendelsohna (Zyndrama z Maszkowic 2).

Rozmowę z Andrzejem Stasiukiem wokół jego najnowszej książki „Rzeka dzieciństwa” (Wydawnictwo Czarne 2024) poprowadzi Joanna Wilengowska. Fragmenty książki przeczyta Radosław Hebal, aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

O autorze:

Andrzej Stasiuk (ur. 1960) – prozaik i eseista. Urodził się w Warszawie, od lat mieszka w Beskidzie Niskim. Autor książek „Mury Hebronu”, „Dukla”, „Opowieści galicyjskie”, „Dziewięć”, „Jadąc do Babadag”, „Taksim”, „Dziennik pisany później”, „Grochów”, „Nie ma ekspresów przy żółtych drogach”, „Wschód”, „Osiołkiem”, „Kroniki beskidzkie i światowe”, „Przewóz” i innych.
Laureat wielu nagród, m.in. Nagrody Literackiej Nike (2005), Austriackiej Nagrody Państwowej w dziedzinie literatury europejskiej (2016), Nagrody im. Nicolasa Bouviera (2018) oraz nagrody Orzeł Stulecia (2021). Jego książki są tłumaczone na niemal wszystkie języki europejskie, a także na koreański.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Organizatorem wydarzenia jest BORUSSIA OLSZTYN, a partnerem – Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

Motyw graficzny: Ewa Pohlke
Oprawa graficzna: Andrij Fil