Wystawa Karoliny Wiaczewskiej w Planecie 11

Na co dzień jest śpiewaczką operową, pisarką i malarką i nietuzinkową osobowością. W Planecie 11 ( al. Piłsudskiego 38) możemy oglądać wystawę Karoliny Wiaczewskiej. W twórczości malarskiej skupia się na portretach. Wizerunki ludzi przedstawia w formie realistycznej techniką olejną.

Wystawę Karoliny Wiaczewskiej można oglądać do końca września. Wstęp wolny.

Karolina Wiaczewska jest śpiewaczką operową, pisarką i malarką. Ukończyła studia filozoficzne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie oraz dyplomatyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Głos kształciła w Polsce, Szwajcarii i Austrii.

Artystycznie realizuje się również w literaturze. Na rynku wydawniczym pojawiły się trzy książki Jej autorstwa: „Kalecznicy”, „Mroczne Postscriptum” i „Most trzech czasów”. Karolina Wiaczewska uważa, że powieści zachowują historie ludzi dla ludzi. Wierzy, że w ich skład wchodzi prawda słów i melodia. Bohatera zaś można namalować zdaniami oraz kolorami farb.

Bywa, że na obrazach znajdują się postacie z jej książek. Maluje i rzeźbi ikony. Prowadzi spotkania artystyczne przybliżając swoją twórczość, opowiadając o przenikaniu się sztuk czy szukaniu inspiracji. Na swoim koncie ma sześć indywidualnych wystaw malarskich.