Warsztaty przyrodnicze dla dzieci i dorosłych | Biblioteka po drodze

Sierpień to miesiąc ukojenia, dojrzewania i zbiorów. To również dobry czas, aby zaprosić Was na wyjątkowe warsztaty przyrodnicze. Tym razem spotkamy się w dwóch bibliotekach – w filii nr 16 odbędą się warsztaty dla dorosłych, zaś w filii nr 4 zapraszamy na rodzinny spacer w malowniczej okolicy Jeziora Długiego.

Warsztaty poprowadzi Drzewica Kama z Fundacji Edukacji Leśnej Drzewice.

Na warsztaty zapraszamy w środę, 28 sierpnia:

• godz. 10.00 | filia nr 16 (ul. Bałtycka 145) ­– Dobro z natury: słowiańskie kadzidła – warsztaty dla dorosłych, podczas których zapoznamy się z dzikimi roślinami, bardzo charakterystycznymi i dostępnymi wokół nas w naturze. Dowiemy się, jak możemy je wykorzystać, jakie mają działanie i jakie moce zdrowia skrywają. Przyrządzimy zdrowy napar z darów natury, który wypijemy. Po zapoznaniu się z roślinami wykonamy słowiańskie smużki, czyli naturalne kadzidła, które są pozbawione chemii i nie pochodzą z dalekich krajów.  Uczestnicy warsztatów będą mogli wykonać ziołową kompozycję o działaniu oczyszczającym, uspokajającym i energetyzującym.
  • godz. 12.30 | filia nr 4 (al. Przyjaciół 15) – Dziki spacer dla dzieci – wyposażeni w lornetki udamy się na dziki spacer, by poznać otaczającą nas przyrodę. Drzewica Kama zabierze nas w świat ptaków i roślin. Dowiemy się, które rośliny możemy zjeść, a których lepiej unikać. Przyjrzymy się bliżej naturze wokół Jeziora Długiego i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy to jeszcze lato, czy może w przyrodzie zawitała już jesień? Zapewne uda się podejrzeć różne gatunki ptaków. Towarzyszyć nam będą leśne zabawy oraz praca sensoryczna z gliną na łonie natury.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.
Z uwagi na duże zainteresowanie informujemy, że prowadząca warsztaty będzie dysponowała ograniczoną liczbą materiałów edukacyjnych. Prosimy zatem o wyrozumiałość.

Wydarzenie stanowi część projektu „Biblioteka po drodze” realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.