Eliza Piotrowska pisze książki dla najmłodszych czytelników. Jest znaną autorką m.in. takich opowiadań jak: „Tupcio Chrupcio”, zabawnej serii „Ciocia Jadzia”. Ogromną popularnością cieszy się „Kapibara Barbara”. Spotkanie w czwartek, 8 maja o godzinie 10.00 w Bibliotece Abecadło.

Kto zna ciocię Jadzię, wie, że w jej przypadku wszystko jest możliwe. Nieprzewidywalne zwroty akcji i wiele ciekawych przygód. Seria o cioci Jadzi ma wiele odsłon, porusza ważne tematy, m.in. ten, że warto być szczerym w codzienności i otwartym w relacji z drugim człowiekiem. Całe rodziny chętnie też biorą udział w Festiwalu Cioci Jadzi. W tym roku trzecia edycja odbędzie się 24 maja w Józefowie nad Świdrem w zabytkowej Wilii Frankówce, a motywem przewodnim jest Dzień Ślimaka. Jednak autorka – Eliza Piotrowska, zaprasza nas do różnych literackich światów. „Kapibara Barbara” to z kolei opowieści o pewnej brazylijskiej kapibarze i jej rodzinie, które przedstawiają nam zwyczaje tego gatunku i promują filozofię szczęścia według kapibar. Na czym polega? Przekonajcie się sami.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
O autorce:
Eliza Piotrowska – autorka książek i przewodników dla dzieci oraz uwielbianej przez przedszkolaków serii książek „Tupcio Chrupcio” oraz serii o “Cioci Jadzi”. Dużą popularnością cieszą się również książki z cyklu „Święci uśmiechnięci…” oraz przewodniki po polskich miastach i związanych z nimi legendach.
Autorka o sobie:
Chciałabym Wam o sobie opowiedzieć, ale dużo więcej powiedzą o mnie bohaterowie moich książek. Najlepiej znają mnie: Ciocia Jadzia i kapibara Barbara. Zatem krótko: piszę i rysuję od dziecka, i jeszcze mi się nie znudziło. Zawsze lubiłam się uczyć, dlatego bardzo chciałam pójść do szkoły. Okazało się jednak, że najwięcej można nauczyć się na przerwach. Studiowałam historię sztuki, ale uważam że największą sztuką jest Życie. Dużo podróżuję, ale najbardziej lubię podróżować w głąb siebie. W dzieciństwie fascynowały mnie Alicja w Krainie Czarów i Mary Poppins, ponieważ były krnąbrne, nieprzewidywalne oraz tajemnicze. I to właśnie tajemnica interesuje mnie do dzisiaj najbardziej. Dziękuję Niebiosom, że wierzyłam tylko sobie. Dzięki temu dziś robię to, co kocham.