Laos, kraj przesycony buddyzmem, zamieszkały przez niesłychanie serdecznych, bezinteresownie pomocnych, przesympatycznych ludzi. Dlaczego podróż lokalnym transportem potrafi trwać nawet dwanaście godzin zamiast przewidzianych sześciu i dlaczego czasem nie można zakupić czegoś w sklepie, bo właściciel akurat… śpi? Jak to jest podróżować autostopem, gdzie spać i jak jeść „lepki ryż”? Dlaczego Laos od wielu lat pozostaje krajem zapóźnionym gospodarczo i ekonomicznie i co miało na to największy wpływ? I jeszcze jak komercyjna turystyka wpływa na postrzeganie ludzi Zachodu przez Laotańczyków i jaki wpływ ma na nich samych?
Na te i na wiele innych pytań odpowie podróżnik Piotr Wnuk, który 15 listopada o godz. 17:00 odwiedzi Pracownię Literacką przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie(ul. Rodziewiczówny 3).
Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów, m. in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany wiele innych. Uwielbia schodzić z utartych szlaków i szuka miejsc niekomercyjnych, aby poznać kulturę odwiedzanego kraju oraz ludzi i ich prawdziwe życie, na co dzień.
Zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Olsztyna.