Piknik z Kłobukiem

PKW tym roku zapraszamy na Piknik z Kłobukiem nad Jezioro Ukiel już 13-go czerwca! Na Plaży Miejskiej zabawę rozpoczniemy w sobotę o 11:00 i czekać będziemy do 15:00 na miłośników książek.

Dla śmiałków, którzy mają odwagę stanąć w szranki z psotnym Kłobukiem, przygotowaliśmy – tradycyjnie już – grę terenową! Na scenie wystąpią Ania Broda, Teatr Form Niezależnych Korzunowicz oraz profesor Stanisław Czachorowski, a wokół sceny mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Partnerem tegorocznego Pikniku jest OZGraf SA, który obchodzi 70-lecie swojej dzialności i z tej okazji wydrukował specjalnie dla najmłodszych miłośników czytania przygotowaną przez pracowników MBP książeczkę pod tytułem „Czytuś odkrywa tajemnice. Skąd się biorą książki?”. Tę wyjątkową pozycję będzie można zdobyć, jako jedną z nagród przechodząc grę terenową.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem imprezy:

Program:

11.00 Warsztaty muzyczno-literackie Ani Brody pod tytułem “Król jeziora”
12:00 i 14:00 Spektakl “Magiczny wóz“ – Teatr Form Niezależnych Korzunowicz
12:30 Rozstrzygnięcie konkursu na książkę familijną
13:00 Spektakl “Najprawdziwsza opowieść” – Teatr Form Niezależnych Korzunowicz
13.30 Z kłobukowej dziupli – warmińskie pogadanki przyrodnicze – Prof. Stanisław Czachorowski
14: 30 Tajemnice teatru i lalek – prezentacja Olsztyńskiego Teatru Lalek

Dodatkowe atrakcje:
– Spotkanie z pisarką Anną Mikitą
– Balonowe stwory – Teatr TIK
– Warsztaty szermierki historycznej
– Las w Szkatułce
– Astrolabium, czyli Astronomiczne Laboratorium Mobilne
– Projekcja baśni regionalnych
– Konstrukcje solarne, eko-warsztaty dla małych odkrywców
– Strefa relaksu z książką
– Strefa aktywności z książką

Wydarzenie stanowi kontynuację projektu „Antologia Warmińska”. Dofinansowano ze środków Gminy Olsztyn. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Porozmawiajmy o kulturze, rozwoju i Olsztynie!

Piknik to fantastyczny moment na chwilę refleksji. Jeszcze lepiej, gdy towarzyszy jej dobra zabawa. Trudno o lepszą okazję do rozmowy o miejskiej kulturze. Tym bardziej, że właśnie powstaje strategia dotycząca jej rozwoju. Nie może w niej zabraknąć Państwa głosu! Dlatego na Kłobuku będziemy mieli oczy i uszy otwarte na Państwa sugestie dotyczącego tego, co na kulturalnej mapie Olsztyna jest dla Państwa najważniejsze. Wszystko to, co usłyszymy stanie się zaś podstawą do tego, byśmy mogli poprzez kulturę uczynić Olsztyn lepszym miejscem do życia.